Szanowni Państwo,

              przed nami wyjątkowy czas – Święta Bożego Narodzenia. Czas spotkania z bliskimi przy wspólnym stole, składania życzeń, ciepłej i serdecznej atmosfery. Głęboko wierzę, że ten świąteczny klimat będzie dla każdego z Państwa wyjątkowy i szczególny.

             W pruszkowskich żłobkach, przedszkolach i szkołach już od pierwszych dni grudnia odczuwaliśmy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Piękne choinki, wspaniałe ozdoby i dekoracje, które powstały dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, pracowników placówek i rodziców stworzyły klimat bliskości i jedności. Pragnę wyrazić słowa uznania i podziękowania dla wszystkich Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Placówek Oświatowych za krzewienie świątecznych tradycji, budowanie poczucia jedności i przekazywanie wartości wypływających z obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Państwa rola w kształtowaniu postaw i wychowaniu uczniów jest nieoceniona. W tym szczególnym czasie pokazujecie Państwo dzieciom i młodzieży te wartości, które są fundamentalne dla naszej społeczności i kultury. Jeszcze raz pięknie dziękuję za to zaangażowanie, pracę, otwartość i gotowość do działania.

             Szczególne słowa uznania pragnę skierować do Rodziców i Opiekunów dzieci i młodzieży z pruszkowskich placówek. Dziękując za Państwa trud wkładany w wychowanie pociech, życzę pięknego czasu Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Niech te wyjątkowe dni wypełni radość, miłość, wzajemna życzliwość. Niech chwile świątecznej beztroski i wytchnienia będą źródłem siły oraz satysfakcji ze spotkań w gronie najbliższych. Głęboko wierzę, że dzieci i młodzież odwiedzi św. Mikołaj, który pod choinką położy wymarzone prezenty. Niech zapach choinki, smak wyśmienitych potraw i świąteczny klimat przywiodą wspomnienia, a jednocześnie tworzą wspaniałą atmosferę, którą będą Państwo pielęgnować i czerpać z niej satysfakcję oraz radość.

           Drodzy Państwo, stajemy u progu Nowego 2024 Roku. Znajdujemy się w czasie pełnym refleksji i zadumy nad tym, co minęło i co będzie. Z nadzieję patrzymy w przyszłość i głęboko wierzymy, że nadchodzący rok przyniesie wiele pozytywnych, pięknych i wyjątkowych chwil. Życzę, aby Nowy 2024 Rok przyniósł zdrowie oraz był źródłem siły i energii potrzebnej do osiągania zamierzonych celów w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Ze świątecznymi i noworocznymi pozdrowieniami

Paweł Makuch

Prezydent Miasta Pruszkowa